Camera UNV IPC2326SB-ADZKM-DL-I1
- Mã sản phẩmIPC2326SB-ADZKM-DL-I1
- Thương hiệuUniview
- Xuất xứTrung Quốc
- Giá:Liên hệ
- Tình trạng:Hàng sẵn kho
- Bảo hành:Liên hệ
UNV – Uniview là công ty tiên phong và dẫn đầu trong lĩnh vực CCTV. Uniview nghiên cứu và sản xuất các dòng sản phẩm giám sát an ninh, bao gồm camera giám sát, đầu ghi hình, bộ mã hóa, bộ giải mã, lưu trữ, phần mềm.
Phucbinh Group là một trong những đơn vị phân phối chính hãng camera và đầu ghi hình UNV tại Việt Nam. Với thiết kế tinh tế kết hợp cùng những tính năng nổi bật, các sản phẩm UNV hứa hẹn sẽ mang đến những trải nghiệm hình ảnh rõ nét, phù hợp lắp đặt tại các vị trí như: cửa hàng, siêu thị, văn phòng, xưởng sản xuất, nhà máy, bệnh viện, gia đình…
Mọi thông tin chi tiết về sản phẩm, cách thức đặt hàng hoặc báo giá về các sản phẩm camera giám sát, đầu ghi hình, thiết bị báo cháy, cáp chống cháy… xin vui lòng liên hệ với Phucbinh Group.
Camera UNV IPC2326SB-ADZKM-DL-I1 sở hữu tính năng nổi bật:
- Độ phân giải 6 MP
- Hỗ trợ thẻ nhớ lên đến 512 GB
- Tích hợp AI: phát hiện chuyển động, cảnh báo vượt vạch kẻ, cảnh báo xâm nhập…
- Đáp ứng tiêu chuẩn IP67, IK10
| Camera | |
| Max Resolution | 6 MP |
| Sensor | 1/2.5″ CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.001 Lux (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Day/Night | IR-cut filter with auto switch (ICR) |
| Shutter | Auto/Manual, 1 to 1/100000 s |
| Adjustment Angle | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotate: 0° to 360° |
| WDR | 120 dB |
| S/N | > 52 dB |
| Lens | |
| Focal Length | 2.7 to 13.5 mm |
| Iris | F1.2 |
| Field of View (H) | 110.0° to 34.6° |
| Field of View (V) | 58.6° to 19.6° |
| Field of View (D) | 132.0° to 39.8° |
| Lens Type | Motorized |
| Iris Type | Fixed |
| DORI | |
| DORI Distance (Lens) | 2.7 to 13.5 mm |
| DORI Distance (Detect) | 60.8 m to 303.8 m (199.5 ft. to 996.7 ft) |
| DORI Distance (Observe) | 24.3 m to 121.5 m (79.7 ft. to 398.6 ft) |
| DORI Distance (Recognize) | 12.2 m to 60.8 m (40.0 ft. to 199.5 ft) |
| DORI Distance (Identify) | 6.1 m to 30.4 m (20.0 ft. to 99.7 ft) |
| Illuminator | |
| Illumination Distance (IR) | 60 m (196.9 ft) |
| Illumination Distance (Warm Light) | 60 m (196.9 ft) |
| Light On/Off Control | Auto/Manual |
| Wavelength | 850 nm |
| Supplemental Light | Dual light |
| Video | |
| Video Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| H.264 Code Profile | Baseline profile, Main profile, High profile |
| Frame Rate | Main Stream: 6 MP (3288 × 1860), max. 25 fps; 6 MP (3200 × 1800), max. 25 fps; 4 MP (2560 × 1440), max. 30 fps; 3 MP (2304 × 1296), max. 30 fps; 1080P (1920 × 1080), max. 30 fps; 720P (1280 × 720), max. 30 fps; Sub Stream: 720P (1280 × 720), max. 30 fps; D1 (720 × 576), max. 30 fps; 640 × 360, max. 30 fps; 2CIF (704 × 288), max. 30 fps; CIF (352 × 288), max. 30 fps; Third Stream: D1 (720 × 576), max. 30 fps; 640 × 360, max. 30 fps; 2CIF (704 × 288), max. 30 fps; CIF (352 × 288), max. 30 fps |
| Video Bit Rate | 128 Kbps to 16 Mbps |
| U-code | Support |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| Privacy Mask | Up to 4 areas |
| ROI | Support |
| Video Stream | Triple streams |
| Image | |
| White Balance | Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2, Area white balance |
| Smart IR | Support |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| Dewarping | Support |
| Flip | Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise |
| HLC | Support |
| BLC | Support |
| Defog | Digital defog |
| Intelligent | |
| Smart Intrusion Prevention | Cross line detection, intrusion detection, enter area detection, leave area detection (support false alarm filtering and the classification of human, non-motor vehicle and vehicle) |
| Statistical Analysis | N/A |
| People Counting | Support people flow counting and crowd density detection |
| Events | |
| Basic Detection | Motion detection, Ultra motion detection, Tampering alarm, Audio detection |
| General Function | Watermark, IP address filtering, Access policy, ARP protection, RTSP authentication, User authentication, HTTP authentication, Alarm input, Alarm output |
| Audio | |
| Audio Compression | G.711U, G.711A, AAC-LC |
| Audio Bitrate | G.711U/G.711A: 64 kbps, AAC-LC: 128 kbps |
| Two-way Audio | Support |
| Suppression | Support |
| Sampling Rate | G.711U/G.711A: 8 kHz, AAC-LC: 8 kHz, 16 kHz, 48 kHz |
| Storage | |
| Edge Storage | MicroSD, up to 512 GB |
| Network Storage | ANR, NAS (NFS) |
| Network | |
| Protocols | IPv4, IPv6, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, SSL/TLS, 802.1x, SNMP, QoS, HTTPS, SMTP, PPPoE |
| Compatible Integration | ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T, Profile M), API, SDK |
| User/Host | Up to 32 users. 3 user levels: administrator, common user and operator |
| Security | Password protection, Strong Password, HTTPS encryption, Export operation logs, Basic and Digest Authentication for RTSP, Digest Authentication for HTTP, TLS 1.2, WSSE and Digest Authentication for ONVIF, DTLS 1.2 |
| Client | EZStation, APP |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+, Chrome 45+, Firefox 52+, Edge 79+, Plug-in free live view: Chrome 57+, Firefox 58+, Edge 16+ |
| Interface | |
| Audio I/O | 1 Input: impedance 35 kΩ, amplitude 2 V [p-p], 1 Output: impedance 600 Ω, amplitude 2 V [p-p] |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Serial Port | N/A |
| Built-in Mic | Support |
| Built-in Speaker | N/A |
| WIFI | N/A |
| Network | 1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet |
| Video Output | N/A |
| Certification | |
| EMC | CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 50130-4) FCC (FCC 47 CFR part15 B) |
| Safety | CE-LVD (EN 62368-1) UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1) |
| Environment | CE-RoHS (2011/65/EU ; (EU) 2015/863) ; WEEE (2012/19/EU) |
| Protection | IP67 (IEC 60529) IK10 (IEC 62262) |
| General | |
| Power | DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Power Consumption | Max. 7.0 W |
| Power Interface | Ø5.5 mm coaxial power plug |
| Dimensions | 245 mm × 85 mm × 86 mm (9.7″ × 3.4″ × 3.4″) (L × W × H) |
| Weight | 0.93 kg (2.05 lb) |
| Working Environment | -30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing) |
| Storage Environment | -30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing) |
| Surge Protection | 4 KV |
| Reset Button | Support |
| Material | Metal |
| Web Client Language | 20 Languages: Traditional Chinese, English, Simplified Chinese, Polish, German, Russian, French, Korean, Dutch, Czech, Portuguese (Europe), Portuguese (Brazil), Japanese, Thai, Turkish, Spanish (Latin America), Spanish (Europe), Hungarian, Italian, Vietnamese |


