Camera UNV IPC675LFW-AX4DUPKC-VG
- Mã sản phẩmIPC675LFW-AX4DUPKC-VG
- Thương hiệuUniview
- Xuất xứTrung Quốc
- Giá:Liên hệ
- Tình trạng:Hàng sẵn kho
- Bảo hành:Liên hệ
UNV – Uniview là công ty tiên phong và dẫn đầu trong lĩnh vực CCTV. Uniview nghiên cứu và sản xuất các dòng sản phẩm giám sát an ninh, bao gồm camera giám sát, đầu ghi hình, bộ mã hóa, bộ giải mã, lưu trữ, phần mềm.
Phucbinh Group là một trong những đơn vị phân phối chính hãng camera và đầu ghi hình UNV tại Việt Nam. Với thiết kế tinh tế kết hợp cùng những tính năng nổi bật, các sản phẩm UNV hứa hẹn sẽ mang đến những trải nghiệm hình ảnh rõ nét, phù hợp lắp đặt tại các vị trí như: cửa hàng, siêu thị, văn phòng, xưởng sản xuất, nhà máy, bệnh viện, gia đình…
Mọi thông tin chi tiết về sản phẩm, cách thức đặt hàng hoặc báo giá về các sản phẩm camera giám sát, đầu ghi hình, thiết bị báo cháy, cáp chống cháy… xin vui lòng liên hệ với Phucbinh Group.
Camera UNV IPC675LFW-AX4DUPKC-VG sở hữu tính năng nổi bật:
- Độ phân giải 5 MP
- Zoom quang học 4X
- Tích hợp hồng ngoại, lên đến 50m
- Tích hợp AI: Cảnh báo xâm nhập, cảnh báo vượt vạch kẻ, đếm số người…
- Đạt chuẩn IP66
| Camera | |
| Sensor | 1/2.7″ CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Day/Night | IR-cut filter with auto switch (ICR) |
| Shutter | Auto/Manual, 1 to 1/100000 s |
| WDR | 120 dB |
| S/N | >52 dB |
| Lens | |
| Focal Length | 2.8 to 12 mm |
| Optical Zoom | 4X |
| Iris | F1.6 |
| Field of View (H) | 104.1° to 30.6° |
| Field of View (V) | 54.9° to 17.4° |
| Field of View (D) | 108.3° to 34.4° |
| DORI | |
| DORI Distance (Lens) | 2.8 to 12 mm |
| DORI Distance (Detect) | 63.0 m to 270.0 m (206.7 ft. to 885.8 ft) |
| DORI Distance (Observe) | 25.2 m to 108.0 m (82.7 ft. to 354.3 ft) |
| DORI Distance (Recognize) | 12.6 m to 54.0 m (41.3 ft. to 177.2 ft) |
| DORI Distance (Identify) | 6.3 m to 27.0 m (20.7 ft. to 88.6 ft) |
| Illuminator | |
| Illumination Distance (Warm Light) | 10 m (32.8 ft) |
| Illumination Distance (IR) | 50 m (164.0 ft) |
| Wavelength | 850 nm |
| Light On/Off Control | Auto/Manual |
| Video | |
| Video Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Frame Rate | Main Stream: 5 MP (2880 × 1620), max. 30 fps Sub Stream: 720P (1280 × 720), max. 30 fps Third Stream: D1 (720 × 576), max. 30 fps |
| Video Bit Rate | 128 Kbps to 16 Mbps |
| Privacy Mask | Up to 4 areas |
| ROI | Support |
| Video Stream | Triple streams |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| Image | |
| Defog | Digital defog |
| White Balance | Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2 |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| Smart IR | Support |
| Flip | Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180° |
| HLC | Support |
| BLC | Support |
| Heatwave Reduction | N/A |
| Intelligent | |
| Smart Intrusion Prevention | Cross line detection, intrusion detection, enter area detection, leave area detection (support false alarm filtering and the classification of human, non-motor vehicle and vehicle) |
| Auto Tracking | Support, target filtering: human only |
| People Counting | Support people flow counting and crowd density monitoring |
| Events | |
| Basic Detection | Motion detection, Tampering alarm, Audio detection, Object removed, Object Left Behind, Scene change, Defocus detection |
| General Function | Watermark, IP address filtering, Access policy, ARP protection, RTSP authentication, User authentication |
| Audio | |
| Audio Compression | G.711U, G.711A |
| Two-way Audio | Support |
| Suppression | Support |
| Sampling Rate | 8 kHz |
| Storage | |
| Edge Storage | MicroSD, up to 512 GB |
| Network Storage | ANR, NAS (NFS) |
| PTZ | |
| Pan Range | 0° to 345° |
| Pan Speed | 0.1°/s to 50°/s |
| Tilt Range | -10° to 110° |
| Tilt Speed | 0.1°/s to 40°/s |
| Number of Presets | 256 |
| Preset Patrol | 16 patrols, up to 64 presets for each patrol |
| Patrol Stay Time | 120 s to 1800 s |
| Home Position | Support |
| Network | |
| Protocols | SSH, IGMP, RTP, RTCP, SMTP, IPv4, IPv6, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, PPPoE, RTSP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, HTTPS, 802.1x, SNMP, QoS, SSL/TLS |
| Compatible Integration | ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T), API, SDK |
| Client | EZStation, UNV-Link, UNV-Link Pro |
| Web Browser | Plug-in required live view: IE 10+, Chrome 45+, Firefox 52+, Edge 79+ |
| Interface | |
| Built-in Mic | Support |
| Built-in Speaker | Support |
| Network | 1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet |
| Certification | |
| EMC | CE-EMC (EN55032:2015, EN55024:2010+A1:2015, EN55035:2017, EN61000-3-2:2014, EN61000-3-3:2013) FCC (FCC CFR 47 part15 B, ANSI C63.4-2014) |
| Safety | CE LVD (EN 62368-1:2014+A11:2017) UL (UL 62368-1, 2nd Ed., Issue Date: 2014-12-01) |
| Environment | CE-ROHS (2011/65/EU;(EU)2015/863) |
| Protection | IP66 (IEC 60529:1989+AMD1:1999+AMD2:2013) |
| General | |
| Power | DC 12 V (±25%), PoE (IEEE 802.3af) |
| Power Consumption | Max. 18 W |
| Power Interface | Ø5.5 mm coaxial power plug |
| Dimensions | 133 mm × 185 mm × 276 mm (5.2″ × 7.3″ × 10.9″) (L × W × H) |
| Weight | 0.87 kg (1.92 lb) |
| Working Environment | -20 ℃ to 60 ℃ (-4 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing) |
| Storage Environment | -40 ℃ to 70 ℃ (-40 ℉ to 158 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing) |
| Surge Protection | 2 KV |
| Reset Button | Support |
| Web Client Language | 22 Languages: Traditional Chinese, English, Simplified Chinese, Polish, German, Russian, French, Korean, Dutch, Czech, Portuguese (Europe), Portuguese (Brazil), Japanese, Thai, Turkish, Spanish (Latin America), Spanish (Europe), Hungarian, Italian, Vietnamese, Arabic, Slovak |


